Právnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov

2 posters

Goto down

Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov Empty Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov

Odoslať  luky52 Pi máj 01, 2009 11:39 pm

chcel by som sa opytat ako je to s pausalnou odmenou konkurzneho spravcu. Myslim pausalnu odmenu do prvej schodze veritelov, ktoru mu ma urcit sud a uspokojuje sa prednostne. V obchodnom vestniku som videl velakrat ze sud priznal pausalnu odmenu do konania prvej schodze veritelov maximalnu cize podla toho o aku velku supisovu hodnotu majetku slo tak to bolo 140 tis Sk alebo aj 200 tis Sk. Ja sa pytam, z coho sa to hradi, ked ten spravca este nic nepredal a dalsia vec rataju sa do toho aj naklady? A dalsia vec za co to dostal ked este nic nepredal a ci sa tato odmena potom odratava od odmeny co dostane ako percento za spenazenie majetku. Je to pre mna dost nepochopitelne ze predpezny spravca co zisti stav dostane takych 10-20 tis Sk a a spravca zrejme ten isty ako predbezny potom za vykon funkcie do prvej schodze veritelov dostane az 200 tis Sk. Je to naozaj nelogicke ked potom spravca co je aj 5 rokov spravcom a dostane za spenazenie majetku napr 300 tis a je spravcom aj 5 rokov a ten spravca do prvej schodze je len 40 dni a dostane 200 tis.

luky52

Počet príspevkov : 2
Registration date : 01.05.2009

Návrat hore Goto down

Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov Empty Re: Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov

Odoslať  ezech Št máj 28, 2009 6:41 pm

Pausalna odmena sa hradi z penazi sudu, potom sa to zrazi z vytazku, samozrejme z tej jeho casti, na ktoru ma narok spravca. Odmena spravcu sa hradi prednostne, takze sa nemôze stat, aby spravca nedostal za svoju pracu odmenu. Musi postupovat s odbornou starostlivostou, az potom nastupuje princip zasluhovosti - t.j. ak robi svoju pracu tak, ako ma, dostane za to zaplatene. Ak bez jeho zavinenia nie je vytazok bohvieaky, jeho odmenu by to nemalo nijako postihovat.

To je môj nazor, berte to vsak s rezervou, v praxi som sa s konkurzom nestretavam casto.

ezech

ezech

Počet príspevkov : 7
Registration date : 05.07.2008

Návrat hore Goto down

Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov Empty malo spravcov ekonomov, hlavna cinnost

Odoslať  luky52 Ut september 15, 2009 3:59 pm

Chcel by som sa spytat na to preco je tak malo spravcov konkurznej podstaty ekonomov? Cim to je? Lebo viem ze aj clovek s ekonomickym vzdelanim moze byt spravca konkurznej podstaty. A chcel by som sa este opytat, ze vlastne nikto nerobi konkurzneho spravcu ako svoju hlavnu a uz vobec nie ako jedinu cinnost. Alebo napr. nejaky pravnik je advokat a spravca, ale malokto alebo takmer nikto nerobi len spravcu... resp ked je advokat a zaroven spravca tak hlavnou cinnostou je advokatska a nie spravcovska... A viem aj to ze spravcov ubudlo pomerne dost... Cim to je? Je malo konkurznej agendy...

luky52

Počet príspevkov : 2
Registration date : 01.05.2009

Návrat hore Goto down

Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov Empty Re: Paušálna odmena správcu konkurznej podstaty do prvej schodze veritelov

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.