Právnici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rodinny spor o dedicstvo

Goto down

Rodinny spor o dedicstvo Empty Rodinny spor o dedicstvo

Odoslať  joe193 Pi apríl 09, 2010 2:23 pm

Dobrý deň,

Rád by som sa spýtal na možnosťi vysporiadania rodinného domu s pozemkom po mojej mame, ktorá pred 3 rokmi zomrela.Tesne po smrti sa do domu bez opýtania nasťahovala sestra a dom odvtedy aj zo synom bezplatne užíva, pričom energie a všetky poplatky platí zo spoločných peňazí ktoré zostali na vkladných knižkách po mame (vraj dom treba udržiavať...).

Vysporiadanie medzi mnou, mojou sestrou a bratom je veľmi problematické. Brat chce dom odkúpiť za podhodnotu lebo má k nemu citový vzťah, sestra nemá v pláne prestať z jej praktikami a vrátiť sa bývať do jej bytu (ktorý je odvtedy ako sa "prestahovala" prázdny, údajne tam jej takmer 30r. syna straší). Ja by som rád ponukol dom na predaj tretej strane.

Dohodnúť sa pokúšame na pravidelných spoločných týždenných stretnutiach už asi rok, ale nikam to nevedie. Súrodencom takýto stav vyhovuje ale mne nie, pomaly mi dochádzajú sily, trpezlivost a nervy.Aké mám možnosti pri riešení uvedenej situácie?

Dakujem
S pozdravom
Jozef

joe193

Počet príspevkov : 1
Registration date : 09.04.2010

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.